تلفن: 22584258
تست1
کد مقاله: 221 NewsCounter تعداد بازدید : 1111

مجتمع های تجاری و تفریحی در حال ساخت تهران _ مگا پارس


مجتمع های تجاری در حال ساخت تهران  مجتمع تجاری اداری مگا پارس    


مجتمع تجاری اداری مگاپارس به عنوان بزرگ ترین و مدرن ترین مرکز تجاری-اداری ایران در زمینی به مساحت ۲۷ هزار مترمربع و زیربنای بیش از ۲۱۰ هزار مترمربع در منطقه ای با دسترسی های منحصر بفرد در حال ساخت می باشد. با توجه به حجم عظیم پروژه، این مرکز به گونه ای طراحی شده است که تمام خصوصیات و ویژگی های لازم برای تبدیل شدن به الگویی جهت ساخت مجتمع های تجاری و چند منظوره از ابعاد گوناگون را دارا باشد. مجتمع پارس مجموعه ای است از کاربری های مختلف شامل پارکینگ اختصاصی و عمومی، واحد های تجاری، اداری، فرهنگی (سالن های سینما، تئاتر و کنسرت) تفریحی و ورزشی (بولینگ، بیلیارد، پاتیناژ و بازی های کودکان) و فضاهای سبز قابل تردد بر بام مجتمع. سازه مجتمع مشتمل بر ۵ طبقه در زیرزمین تا هفده طبقه در بالای سطح زمین بنا می گردد. طراحی مدرن و همگام با پیشرفته ترین مراکز تجاری و اداری روز دنیا تمام جذابیت های لازم برای یک سرمایه گذاری مطمئن و پربازده را ایجاد کرده است. از ویژگی های خاص مجتمع تجاری – اداری مگا پارس اخذ گواهینامه های کنترل کیفی در تمام مراحل طراحی و ساخت از شرکت بازرسی فنی TUV NORD و بهره گیری از آخرین متدها و تکنولوژی های نوین ساخت می باشد. از جمله تکنولوژی های ساخت و مصالح ویژه بکار رفته در این مجتمع می توان به استفاده از سیستم post tensioning در اجرای سقف ها، بکارگیری تکنولوژی قالب بندی PERI ، استفاده از پردازش مکانیزه آرماتور، سیستم اتصال مکانیکی آرماتور coupling، عایق رطوبتی Henkel Ploybit و اجرای عملیات پایدارسازی دیواره های گود با استفاده از روش های مهاربندی و نیلینگ اشاره نمود. ساخت مجتمع تجاری-اداری مگا پارس در قالب شرکت طرح و توسعه آریا عمران پارس با مشارکت و سهامداری شرکت های پرشین نگین صدرا، ساختمانی معلم و ایران اطلس که از بزرگترین شرکت های ساختمانی کشور هستند، در جریان است. مدیران این طرح ملی بر این باورند که ایرانیان همواره شایسته بهره برداری از بهترین امکانات و برترین خدمات می باشند و گوشه ای از این رسالت در پارس تحقق می یابد.

امکانات اینمجتمع های تجاری در حال ساخت تهران 

مجتمع های تجاری در حال ساخت تهران جزئیات تکمیلی

 نوع کاربری  تجاری اداری فرهنگی ورزشی
مساحت زمین 26341 مترمربع
مساحت زیربنای کل 206655 متر مربع
مساحت زیربنای مفید تجاری 44603 مترمربع، اداری 11256 مترمربع، فرهنگی ورزشی 10542 مترمربع، پاتیناژ 1522 مترمربع،
بولینگ 1211 مترمربع، سالن بیلیارد 291 مترمربع، آمفی تئاتر 587 مترمربع، سینما 626 مترمربع،
فضای بازی کودکان 2989 مترمربع
تعداد طبقات 24 طبقه (طبقه یازدهم تالار)
تعداد کل واحد اداری شروع از طبقه چهارم : 228 واحد
تعداد کل واحد تجاری 591 واحد شامل :
تجاری، کافی شاپ، سیتی سنتر، فروشگاه بزرگ، بانک 565 واحد
بیلیارد، بولینگ، پاتیناژ 3 واحد
سالن سینما و تئاتر 4 واحد + 1 طبقه تالار کنسرت
رستوران 3 واحد
فضای بازی 1 واحد
اتاق جلسات، دفتر کار 14 واحد
تعداد کل پارکینگ 3000 واحد پارکینگ هوشمند

 

مشخصات سازه بتنی با سقف های پیش تنیده پس کشیده
مشخصات سقف پانل گچی کناف + رنگ پلاستیک
مشخصات نما کرتین وال با شیشه های دوجداره گاز آرکونایت
مشخصات کف سنگ مهندسی 60 * 60 روی کف کاذب
مشخصات دیوار تجاری اداری پارتیشن، در MDF، شیشه+ پانل گچی کناف + رنگ روغنی، شیشه ویترین سکوریت
تاسیسات الکتریکی روشنایی هوشمند، برق رسانی عمومی، تلفن، اینترنت، و اعلام حریق
تاسیسات مکانیکی دریچه هوا، فن کویل

 

اين مجتمع داراي كاربري‌ها متفاوتي از جمله پاركينگ، تجاري، اداري، ورزشي، خدماتي و فرهنگي مي‌باشد كه در ادامه اشاره خواهد شد.

الف : بخش تجاري
اين بخش شامل فروشگاهاي كوچك و بزرگ، سالن‌هاي پذيرائي، رستوران و بانك و… مي‌باشد كه به تناسب متراژ هر واحد تجاري، انبار و پاركينگ اختصاصي در نظر گرفته شده است.
كليه واحدها داراي سيستم سرمايش و گرمايش مركزي از نوع تهويه مطبوع مي‌باشد. طرح معماري داخلي واحدهاي تجاري با توجه به نظر صاحبان واحدها و تأئيد مجري طرح شكل مي‌پذيرد و نوع مصالح مصرفي از الگوي كلي مجتمع تبعيت مي‌نمايد .

ب : بخش اداري
اين بخش شامل واحدهاي اداري واقع در طبقة چهارم تا پانزدهم برج اصلي مجتمع جهت استقرار دفاتر اداري مي‌باشد. هر دفتر اداري به تناسب متراژ واحد داراي انباري و تعدادي پاركينگ اختصاصي است.
كليه واحدهاي اداري نيز مجهز به سيستم سرمايش و گرمايش از نوع تهويه مطبوع بوده و در مصالح بكار رفته در آن، متناسب با طرح كلي مجتمع استفاده شده است.
همچنين به منظور استقرار شركتهاي بزرگ در اين مجتمع، كليه طبقات اداري بصورت Open Office طراحي شده‌اند،‌ بطوريكه شركتها بتوانند فضاي داخلي را متناسب با نياز خود طراحي و تقسيم‌بندي نمايند .

ج : بخش‌هاي خدماتي و فرهنگي ـ ورزشي
به منظور ايجاد تسهيلات مكمل در مجموعه،‌ بخش‌هاي خدماتي مشتمل بر لابي‌هاي بزرگ، سالن‌هاي برگزاري مراسم،‌ رستوران‌ها، كافي‌شاپ، Fast Food، سوپرماركت و ساير بخش‌هاي خدماتي مورد نياز در نظر گرفته شده است.
علاوه بر آن، فضاهاي فرهنگي و ورزشي نظير سالن‌هاي سينما، كنسرت و انتظار، بولينگ، بيليارد،‌ پاتيناژ و شهربازي در مجموعه لحاظ گرديده كه اين مجتمع را به فضايي مفرّح براي خريد،‌كار و تفريحات سالم نموده است  فرم خاص معماری، اتصال بام بنا به تراز خیابان و تبدیل آن به پارکی واقعی و قابل تردد، در كنار نمای گسترده شيشه ای، اين بنا را به يک نماد تبديل می کند. نمای شيشه ای ساختمان، که عاملی برای کاهش مصرف انرژی در آن است، آیینه ای است که جلوه سبز بام را دو چندان می کند. در طول روز، شهری است در درون كه بازتابی از شهر زنده و پویای بيرونی است. و در پایان روز، شب چراغی است زیبا، که به اطراف خود روشنی و تلالو می بخشد.

معماری ویژه و منحصر به فرد اين ساختمان خود به تنهايی، برانگیزاننده حس كنجكاوی همگان است.  اما نگاه كاملا متفاوت سازندگان پروژه نسبت به طراحی های متداول  مراكز تجاری- اداری در كشور، انگيزه ای برای مردم است تا با اين مقصد جدید گردشگری آشنا شوند. وجود چندين مركز فرهنگی، ورزشی و تفريحی شامل سالن های سينما، تئاتر و موسيقی، سالن شهربازی و سرگرمی های رایانه ای، رستوران و كافی شاپ های متعدد، سالن های ورزشی بولينگ و بيليارد، پاتيناژ و ... از امتيازات منحصر بفرد اين مجموعه محسوب خواهند شد. طراحي مدرن و همگام با پيشرفته ترين مراكز تجاري اداري روز دنيا در این پروژه، نه تنها تمامي جذابيت هاي لازم براي يک سرمايه گذاري مطمئن و پربازده را بوجود آورده است، بلكه از حيث عمران و آباداني شهر و تامين منافع عمومي و ملي نيز واجد اهميت مي باشد.

بام سبز

از ویژگی های بارز معماری این پروژه وجود یک هکتار فضای سبز در این پروژه می باشد که بیشتر به صورت بام سبز طراحی شده و با شیبی ملایم ، مراجعین را به بام پروژه هدایت می نماید . این ویؤگی و جذابیت بام سبز باعث می گردد که بخشی از مراجعین در ابتدای ورود به پروژه به طبقات بالاتر هدایت شوند و قیمت فضاهای تجاری در طبقات فوقانی اختلاف شدیدی با طبقه همکف نداشته باشد

آبشار پروژه

مگاپارس با داشتن آبشاری به ارتفاع 11 متر و عرض 23 متر ایده ای فراتر از یک آبنما را در پروژه ایجاد کرده است، این آبشار از پمپ شدن آب بر روی استخری در بالا و سرریز شدن این آب بر روی استخر پایین ایجاد می گردد که طبیعتاً عملکرد و حسی متفاوت با پرده های آب متداول در آبنماهای مشابه خواهد داشت. ریزش آبی با این حجم از ارتفاعی مشابه یک ساختمان 4 طبقه ، آهنگ طبیعت را در دل شهر می نوازد.

با توجه به برآوردهای به عمل آمده تا کنون دیوار سبز مگاپارس با ارتفاع بالغ بر 20 متر و دارای پوشش گیاهی طبیعی، پس از ساخت بلندترین دیوار سبز در جهان می شود و تاکنون پروژه مشابهی با این ارتفاع دیده نشده است. همچنین هویت معماری مگاپارس ، استفاده از خطوط منحنیست که به همراه عناصری چون پوشش گیاهی و آبشار حس یک محیط طبیعی را برای مخاطب خود ایجاد کرده و با جاذبه خود نقاط ضعف معماری های مدرن مهاجم را از بین می برد..
شما به کمک لیدوبین، بانک اطلاعات ساختمانهای درحال ساخت تهران، به سهولت به اطلاعات ساختمانهای درحال ساخت تهران و بانک موبایل ساختمان سازان تهران دسترسی پیدا خواهید نمود.
در مطلب آینده، یکی دیگر از پروژه های ساختمانی در حال ساخت را با هم بررسی خواهیم نمود. پس با ما همراه باشید!