تلفن: 22584258
تست1
کد : 503 NewsCounter بازدید : 1398 NewsDate 1394/10/06

عضو هیأت مدیره بانک مسکن از آغاز مکاتبات با بانک مرکزی برای افزایش سقف وام ۸۰ میلیونی مسکن خبر داد و گفت: تسهیلات خرید مسکن باید تا ۵۰ درصد قیمت یک واحد مسکونی را پوشش دهد.

علیرضا بلگوری در پاسخ به این سئوال که ظاهرا چندان استقبالی از وام 80 میلیونی مسکن از سوی مردم صورت نگرفته است آیا قرار نیست که سقف آن افزایش یابد، گفت: بانک مسکن در نظر دارد که با بانک مرکزی وارد مذاکره شویم و سقف وام را افزایش دهیم اما به هر حال هنوز نهایی نشده است.

وی ادامه داد:به هر حال در طرح پرداخت وام 80 میلیونی مسکن اگر مردم بخواهند از تسهیلات استفاده کنند باید مدتی سپرده‌گذاری کنند، ما در حال مذاکره با بانک مرکزی برای افزایش سقف تسهیلات 80 ملیونی مسکن هستیم.

بلگوری اضافه کرد:بانک مسکن دنبال این است که بر اساس وضعیت اقتصادی و اینکه این وام‌ها چه درصدی از یک واحد مسکونی را پوشش می‌دهد برنامه‌ریزی و تحلیل کند تا این تسهیلات حداقل 50 درصد قیمت یک واحد مسکونی را پوشش دهد.

عضو هیات مدیره بانک مسکن ادامه داد: بانک مسکن معتقد است که اگر استطاعات باز پرداخت اقساط از سوی مشتریان وجود داشته باشد تا 50 درصد قیمت یک واحد مسکونی تأمین مالی صورت گیرد.

تامین مالی مسکن مهر پردیس با مکانیزم بورس

بلگوری در پاسخ به این سئوال که قرار شده است بانک مسکن در قبال دریافت زمین در شهر جدید پردیس، 1000 میلیارد تومان تسهیلات برای تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر به شهر پردیس پرداخت کند، گفت: قرار نبود زمین بگیریم بلکه مسئله یک ابزار مالی است که همانا استفاده از امکانات بازار سرمایه است، یعنی برای مسکن مهر پردیس با مدیریت دارایی‌ها تأمین مالی کنیم و از بازار سرمایه از طریق انتشار اوراق مشارکت ، صندوق‌های زمین ساختمان و اوراق استضاع و ابزارهای جدید دیگری که وجود دارد تامین مالی صورت بگیرد.

وی افزود: پس قرار نیست بانک مسکن زمین خریداری کند بلکه قرار شده است به عنوان متخصص در حوزه تأمین مالی مسکن و از طریق ابزارهای موجود برای آنها تأمین مالی شود، قرار نیست که پولی در اختیار شرکت عمران شهر جدید قرار بگیرد پس قرار است از بازار سرمایه تأمین مالی کنیم و در اختیار پروژه‌های پردیس قرار دهیم تا این پروژه‌ها به پایان برسد و زیرساخت‌ها را تکمیل کنند.