تلفن: 22584258
تست1
کد مقاله: 193 NewsCounter تعداد بازدید : 3413

بانک اطلاعات ساختمان _ اطلاعات پروژه های در حال ساخت _ برج و مجتمع تجاری اداری دوقلوی عرش


مجتمع تجاری های در حال ساخت تهران _ مجتمع تجاری اداری دوقلوی عرش

امروز از بین مجتمع تجاری های در حال ساخت تهران، پروژه در حال ساخت دوقلوی عرش را برای شما برگزیدیم.


پروژه در حال ساخت برج‌هاي دوقلوي عرش در زميني به مساحت ۱۴۳۰۸ متر مربع در ناحيه ۷ منطقه ۲ به آدرس ميدان صنعت، بلوار فرحزادي واقع شده است. 
برج های در حال ساخت عرش مجموعاً در ۳۱ طبقه (۶ طبقه زيرزمين و يك طبقه همكف و ۲۴ طبقه روي زمين) با زير بناي ۱۹۴،۸۶۳ متر مربع و زير بناي مفيد ۹۵،۴۹۰ متر مربع مشتمل بر ۷۵۵۵ متر مربع زير بناي مفيد تجاري در طبقات همكف و اول و دوم، ۷۹۶۰۴ متر مربع زير بناي مفيد اداري در طبقات هفتم تا بيست و چهارم ، ۳۶۴۹،۹ متر مربع انبار، ۶۴۷،۳۵ متر مربع كاربري خدماتي در طبقات همكف، اول و دوم، ۳۴۷۱ متر مربع زير بناي مفيد رستوران در طبقه چهارم، ۴۸۵۹ متر مربع با فرض كاربري نمايشگاه ماشين در طبقه چهارم به شرح نمودار ذيل مي باشد.

مجتمع چندمنظوره در حال ساخت مذكور در مجموع از كاربري‌هاي زير تشكيل شده است:
طبقات زيرزمين ششم تا زير زمين اول: پاركينگ به تعداد ۲۰۱۶ واحد، انباري و تأسيسات
طبقه همكف تا سوم: تجاري (۸۹۵۸ متر مربع)
طبقه چهارم: رستوران (۱۶۱۹ متر مربع) و نمايشگاه اتومبيل (۱۷۶۴ متر مربع)
طبقه پنجم و ششم: ورزشي (۴۱۳۲ متر مربع) و سالن‌هاي پذيرايي (۴۰۳۲ متر مربع)
طبقه هفتم: تأسيسات و فضاي سبز
طبقه هشتم تا بيست و چهارم: اداري (در دو برج مجزا و ۶۸۳۸۲ متر مربع)


از سایر امکانات این پروژه تجاری در حال ساخت:
 اعلان و اطفاء حریق  انبار بام سبز تریا
تهویه مطبوع دوربین مدار بسته رستوران سالن انتظار
سالن کنفرانس سالن ورزش سیستم آنتن مرکزی سیستم ساختمان هوشمند
سیستم سرمایش و گرمایش  شهربازی فودکورت معماری منحصر به فرد
مهد کودک موقعیت جغرافیایی مناسب  هلی پد  


جزئیات تکمیلی مجتمع تجاری اداری در حال ساخت:
شــــــــــــرح                                                        فرحزادی
مشخصات پروژه: مساحت زمین طبق سند (متر مربع) 13507
زیر بنای کل با مشاعات (متر مربع)                                 214,979
زیر بنای خالص قابل فروش (متر مربع)                         170133
تعداد پارکینگ تامین شده                                      4000
زمانبندی و پیشرفت پروژه:    تاریخ شروع برنامه ای 1392/12/01
تاریخ پایان برنامه ای پایان سال1395
پیشرفت برنامه ای                                                25.34%
پیشرفت واقعی                                                         10.34%

موقعيت مناسب جغرافيايي پروژه فرحزادي
واقع شدن پروژه فرحزادي در منطقه دو شهرداري تهران كه از لحاظ سطح توسعه يافتگي جزء مناطق ايده‌آل شهر تهران مي‌باشد؛ وجود معابر متعدد در منطقه كه منجر به ترافيك روان و دسترسي راحت به پروژه فرحزادي مي‌گردد؛ سرانه بالاي فضاي سبز منطقه دو شهرداري تهران و … همگي نشان از موقعيت مناسب جغرافيايي پروژه به عنوان يكي از نقاط قوت مهم اين پروژه مي‌باشد.

توسعه يافتگي بالاي منطقه جغرافيايي پروژه
بر اساس مطالعات صورت گرفته در مناطق مختلف شهرداري تهران، بر اساس شاخص‌هاي متنوع رفاهي و توسعه‌يافتگي مانند اشتغال ساكنان و نوع آن، سواد ساكنان در منطقه و نيل به ادامه تحصيل، محل سكونت و امكانات آن، جايگاه اجتماعي افراد ساكن در منطقه و امنيت آن منطفه، شاخص‌هاي توسعه ديجيتالي، ميزان درآمد و مصرف ساكنان منطقه و … منطقه دو شهرداري تهران جزء رتبه‌هاي بالاي رفاه شهري و توسعه يافتگي محسوب گرديده است.

وجود راه‌هاي دسترسي مناسب
به طور طبيعي در تعريف پروژه‌هاي بزرگ و فرا منطقه‌اي علي‌الخصوص در شهر تهران يكي از ويژگي‌هاي اساسي مورد توجه، وضعيت و شرايط دسترسي به پروژه قلمداد مي‌شود. مسيرها و راه‌هاي مختلف دسترسي به پروژه عبارتند از:

دسترسي از اتوبان نيايش- بلوار فرحزادي
دسترسي از اتوبان همت- ميدان صنعت- بلوار فرحزادي
دسترسي از اتوبان چمران- پل مديريت- بلوار دريا- بلوار فرحزادي
دسترسي از اتوبان يادگار امام- خيابان ايوانك- بلوار فرحزادي
دسترسي مطلوب به پروژه فرحزادي را مي‌توان از نقاط قوت اين پروژه قلمداد كرد.

مشخصات فیزیکی مناسب پروژه ساختمانی
مشخصات فيزيكي پروژه فرحزادي اعم از جزء بزرگترين مجتمع‌هاي تجاري- اداري كشور بودن،  استفاده از قوي‌ترين سازه‌هاي فلزي، كاربري‌هاي متنوع اعم از تجاري، اداري، رستوران، شهربازي، نمايشگاه خودرو و … را مي‌توان از جمله نقاط قوت پروژه مذكور شركت ثامن سازه عرش تلقي نمود.

دید مناسب و عالی برای واحدهای اداری شمالی پروژه با توجه به مرتفع بودن سازه
واحدهاي شمالي هر دو برج A و B از ديد مناسب و مطلوبي برخوردار مي‌باشند. البته برج B  بر خلاف برج A به دليل باز بودن جلوي آن(ضلع جنوبي) به مراتب ديد و نور مناسب‌تري خواهد داشت. اين عامل علاوه بر تاثير بر ارزش جداره‌هاي مختلف بنا، ارزش برج B را دو چندان مي‌كند. شكل ذيل نماي شمالي هر دو برج را نشان مي‌دهد.

 معماری زیبا و منحصربفرد پروژه
ساخت چند نمونه ديگر از نوع كاربري‌هاي تجاري- اداري مشابه پروژه فرحزادي در منطقه دو شهرداري تهران را مي‌توان از چالش‌هاي پروژه مذكور به دليل افزايش رقابت در نظر گرفت. تئوري هاي مديريت استراتژيك در چنين شرايطي، ايجاد تمايز را به عنوان يكي از  استراتژي‌هاي موفق در راستاي پيروزي در فضاي رقابتي معرفي مي‌كنند. در رابطه با پروژه فرحزداري معماري زيبا و منحصر بفرد آن را مي‌توان يكي از عوامل ايجاد تمايز اين پروژه نسبت به پروژه‌هاي رقيب در منطقه دانست.

وجود پارکینگ مناسب
طبقات زير زمين اول تا ششم به كاربري پاركينگ، تاسيسات و انبار اختصاص دارد. زيرزمين‌هاي چهارم تا ششم پاركينگ ويژه فضاهاي اداري و دو طبقه روي آن پاركينگ‌هاي تجاري در نظر گرفته شده است. دليل اين امر قطع شدن آسانسورهاي تجاري در تراز زيرزمين سوم مي‌باشد. وجود تعداد مناسب پاركينگ، تقسيم بندي مناسب فضاهاي پارك و راه خروجي و ورودي استاندارد را مي‌توان از جمله نقاط قوت پروژه در نظر گرفت.

وجود دو ورودی مختلف در دو تراز مختلف
وجود دسترسي‌هاي مناسب عمودي و داشتن دو ورودي در دو تراز مختلف (ورودي غربي از بلوار فرحزادي در طبقه همكف و ورودي شرقي از خيابان سيف در طبقه اول تجاري) از مزاياي پروژه محسوب مي‌گردد.


شما به کمک لیدوبین، بانک اطلاعات ساختمان سازان تهران، به سهولت به اطلاعات پروژه های ساختمانی در حال ساخت تهران دسترسی پیدا کرده و علاوه بر این از مزایایی همچون ارسال پیامک تبلیغاتی به سازندگان ساختمان تهران، بازاریابی و ... بصورت رایگان بهره مند شوید.

در مطلب آتی، یکی دیگر از اطلاعات پروژه های در حال ساخت تهران را با هم مرور خواهیم نمود. پس با ما همراه باشید!منبع : دیجی برج