تلفن: 22584258
تست1
کد مقاله: 168 NewsCounter تعداد بازدید : 2987

مجتمع های در حال ساخت تهران _ مجتمع تجاری اداری مادر


مجتمع های در حال ساخت تهران _ مجتمع تجاری اداری مادر

در این مطلب، سری به پروژه های تجاری در حال ساخت تهران زده‌ایم، و مجتمع تجاری اداری مادر را برای شما برگزیدیم.

این پروژه‌ی تجاری در حال ساخت شامل دو بخش شمالی و جنوبی است که حد فاصل این دو بخش، خیابانی بیست‎متری قرار گرفته و یک پل روگذر عــــریض، ارتبـاط پیاده رو بخش‎های شمالی و جنوبی را به یکدیگر متصل کرده است.

بلوک شمالی پروژه تجاری مادر در 20 طبقه اداری با زیربنــای خالــص 16،361 مــتر مربع 4 طبقه تجاری با زیربنای خالص 16000 متر مربع و 6 طبقه پارکینگ با ظرفیت 1272 خودرو طراحی شده است.

بلوک جنوبی پروژه تجاری مادر نیز شامل 4 طبقه تجاری با زیربنای خالص 3900 متر مربع و 4 طبقه پارکینگ با ظرفیت 270 خودرو می باشد.

حیاط مسقف و روباز حد فاصل بخش شمالی و جنوبی در فصول مختلف سال با اختصاص فضاهای متنوع تجاری شامل انواع رستوران و کافی شاپ به عنوان موتور محرک پروژه عمل نموده و با ایجاد کشش در مراجعین به رونق فضاهای تجاری این مجتمع تجاری اداری در حال ساخت می افزاید.


- موقعیت مکانی ایده آل
- مجاورت‎ها و جاذبه های کم‎نظیر
- دسترسی آسان آینده‎ای درخشان
- سرمایه ‎گذاری امن و زود بازده
- طرحی مدرن و نمایی زیبا تنوع اصناف


سیستم دوربین‌های مدار بسته حفاظتی
مجهـــز نمودن تمام فضاهای عمومی و مشاعات به دوربین‌های حفاظتی و سیستم‌های حسگر تشخیص دهنده حرکت جهت حفاظت، حراست، مدیریت و کنترل امنیت از ویژگی‌های خاص مجتمع می‌باشد. کلیه تصاویر در سیستم مرکزی ذخیره شده تا در مواقع لزوم مورد بازبینی قرار گیرد.

 
سیستم تهویه مطبوع مجتمع
جهت تأمین سرمایش راهروها، واحدهای تجاری بزرگ و هوای تازه مورد نیاز ساختمان از 19 دستگاه هواساز استفاده خواهد شد و هوای تهویه شده توسط کانال از طریق شفت‌های تأسیساتی و زیر سقف طبقات به فضاها ارسال می‌گردد. جهت تأمین سرمایش فضاهای تجاری از فن‌کویل داکت سقفی استفاده شده است که از تولیدات برندهای معتبر خارجی مطابق با استانداردهای بین المللی می‌باشند.
 
سیستم مدیریت ساختمان
سیستم مدیریت ساختمان (BMS) یا سیستم اتوماسیون ساختمان (BAS) به سیستمی اطلاق می شود که از طریق اجزای خود کنترل قسمت‎های مختلف ساختمان را انجام داده و نمایش خروجی‎های مناسب را برای کاربر امکان پذیر می نماید. این سیستم می تواند بر کلیه فعالیت‎ها، اعم از باز و بسته شدن درب‎ها، ورود و خروج افراد، سیستم‎های روشنایی، سیستم‎های تهویه مطبوع، سیستم‎های حفاظتی و امنیتی و ... نظارت داشته باشد و منجر به صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی شده و به علاوه کاهش مصارف انرژی و خطا پذیری و افزایش اثربخشی را به دنبال دارد.
 
سیستم اعلان و اطفای حریق
کلیه قسمت‌های مشاع به سیستم اعلان و اطفای حریق و واحدها به سیستم اعلام حریق مجهز خواهند شد. اطفای حریق ساختمان با استفاده از سیستم اسپرنیکلر به همــراه جــعبه‌های آتش نشانی میسر می شود. استفاده از آخرین نسل سیستم‌های اعلام حریق دارای سنوسرهای مختلف، نقش مهمی در ارتقای امنیت و ایمنی ساختمان بر عهده دارد.


پله برقی
ارتباط بین طبقات پارکینگ، تجاری و اداری این مجموعه توسط 8 دستگاه پله برقی با برند مرغوب KONE فندلاند برقرار خواهد شد.
 
آسانسور
همچنین 18 آسانسور کلاس A و 2 آسانسور پانوراما در وید مرکزی، ارتباط ما بین طبقات تجاری و اداری را فراهم خواهد نمود.
 
پوشش واحدها
در نماهای داخلی مجموعه از شیشه سکوریت بدون رنگ و انعکاس برای ویترین فروشگاه‌ها، شیشه سکوریت لمینیت شده برای جان پناه و ویدها، شیشه سند بلاست شده پشت رنگ شده برای نماهای بسته و همچنین سنگ برای قسمت‌های بسته نماهای داخلی استفاده خواهد شد.
در کف واحدها از سنگ تراورتن سفید و کف‎سازی فضاهای داخلی از سنگ گرانیت روشن استفاده می‎شود. پوشش سقف‌های کاذب مجموعه نیز از ورق‌های گــچی، زابیتس و سیمـــان، ورق‌های چوبی، پوشش Barrisol بوده.
 
سیستم نورپردازی
به منظور جلوگیری از تشتت بصری و عدم تشویش ذهنی مراجعان و ساکنان مجموعه، از سیستم BMS برای مدیریت نورپردازی استفاده شده است. علاوه بر نورپردازی نما، نورپردازی محوطه و واحدهای تجاری بر اساس اصول علمی از جاذبه‌های این مرکز تجاری است و در واحدهای اداری و پارکینگ نیز منطبق بر استانداردها و الگوی مصرف صورت خواهد پذیرفت.
 
سیستم‌های ارتباطات
به دلیل ماهیت تجاری برج مادر، برای هر واحد 5 خط تلفن در نظر گرفته شده و همچنین پیش بینی دسترسی به اینترنت در فضای تجاری برای مراجعان و در کاربری‎های اداری و تجاری برای کارکنان صورت گرفته است. همچنین سیستم آنتن تلویزیون (SMATV/IPTV) برای هر واحد، دسترسی به شبکه‌های تلویزیونی را مهیا می‌سازد.
 
سیستم های صوتی
در فضاهای عمومی مرکز تجاری برای پخش اعلانات، موزیک، تبلیغات و پخش پیام‌های اضطراری و خطر از سیستم صوتی استفاده می‌شود که پیام‌ها را از طریق آمپلی فایرهای گسترده و تحت شبکه در مکان مربوطه پخش می‌کند.

  • موقعیت جغرافیایی برج اداری تجاری در حال ساخت:
پروژه "برج تجاری اداری مادر" از مجموعه پروژه های متعلق به شرکت ساختمانی بانک ملت می‌باشد که در منطقه لتمال کن و درمحدوده شهرداری منطقه 22 تهران، حدفاصل دریاچه شهدای خلیج فارس و بزرگراه شهید همت در زمینی به وسعت تقریبی 14000 متر مربع واقع گردیده است.شما به کمک لیدوبین، بانک اطلاعات ساختمانهای درحال ساخت تهران، می‌توانید به پروژه های ساختمانی و شماره تلفن سازندگان ساختمان تهران دسترسی پیدا خواهید نمود. 
در مطلب بعدی یکی دیگر از پروژه های تجاری در حال ساخت تهران را با هم بررسی خواهیم نمود. پس با ما همراه باشید!